Županija Zapadnohercegovačka

Ministarstvo obrazovanja, znanosti, kulture i športa

Svečana dodjela pohvalnica i priznanja učenicima

1 srp. 2014 | Novosti

Svečana dodjela pohvalnica i priznanja učenicima  generacije Županije Zapadnohercegovačke  i učenicima koji su osvojili  prva mjesta iz kulture i znanosti za razinu županije i više razine, te za učenike osvajače prvih mjesta u športskim natjecanjima za razine više od županijske razine u školskoj 2013./2014. godini održana je 30. lipnja 2014. godine u dvorani Skupštine Županije Zapadnohercegovačke.

Ministrica obrazovanja, znanosti, kulture i športa Županije Zapadnohercegovačke, prof. Helena Lončar čestitala je učenicima na njihovim uspjesima, te im je uz prigodne riječi pohvale i zahvale na njihovom trudu i zalaganju  poželjela puno uspjeha u daljnjem školovanju i natjecanjima, a njihovim roditeljima, nastavnicima, trenerima i ravnateljima škola se zahvalila na njihovom doprinosu kojim su pomogli ovim mladim ljudima na putu njihovog  uspjeha.
Priliku da predstave sebe i svoje uspjehe dobili su i  učenici dobitnici pohvalnica i priznanja koji su se zahvalili prvenstveno svojim roditeljima koji su im oslonac u životu, pa onda i nastavnicima i trenerima koji su nesebično ugradili  sebe u njihove uspjehe.
Ponosni roditelji, ravnatelji i nastavnici koji su nazočili ovoj svečanosti također su se pohvalnim riječima obratili nagrađenim učenicima i učenicama.
Nakon uvodnog dijela Ministrica je dodijelila pohvalnice i prigodne darove učenicima generacije škola Županije Zapadnohercegovačke, te priznanja učenicima koji su osvojili prva mjesta u školskoj 2013./2014. godini.

Učenici generacije osnovnih i srednjih škola Županije Zapadnohercegovačke

Prva osnovna Široki Brijeg:     Jasna Duranović,
Druga osnovna Široki Brijeg:     Ines Lasić,
Osnovna škola Kočerin:     Ivan Martinović
Osnovna škola Biograci:     Sara Zelenika,
Osnovna škola Marka Marulića Ljubuški:    Miroslav Pehar,
Osnovna škola Ivane Brlić Mažuranić Humac:   Toni Rezić,
Osnovna škola Tina Ujevića Vitina:     Petra Ćutuk,
Osnovna škola Vranić:     Andreja Oreč
Osnovna škola Ivana Mažuranića Posušje:    Nikolina Grabovac,
Osnovna škola Franice Dall'era Vir:     Magdalena Čamber
Osnovna škola  Ante Brune Bušića Rakitno:    Matea Topić,
Osnovna škola Ruđera Boškovića Grude:    Zdravka Mikulić,
Osnovna škola fra Stipana Vrljića Sovići:     Matea Prlić,
Osnovna škola Antuna Branka i Stanislava Šimića Drinovci:  Anamarija Majić,
Gimnazija fra Dominika Mandića Široki Brijeg:   Anđela Bevanda,
Srednja strukovna škola Široki Brijeg:     Antonija Čerkez
Srednja škola Antuna Branka Šimića Grude:    Brigita Šilić,
Srednja strukovna škola Ruđera Boškovića Ljubuški:   Antonija Grbavac
Gimnazija Ljubuški:     Lucija Miličević,
Gimnazija fra Grge Martića Posušje:     Kristina Čerkez,
Srednja strukovna škola Posušje:     Marija Lebo.

Učenici osvajači prvih mjesta

Prva osnovna Široki Brijeg:     Danica Jurić ,  Gabrijela Begić, David Sabljić, Jelena Čolak,
Druga osnovna Široki Brijeg:     Anton Ljubić, Ines Lasić,
Osnovna kola Kočerin:     Ivan Martinović,
Osnovna škola Biograci:     Marija Zelenika,
Osnovna škola Marka Marulića Ljubuški:    Ivan Marinović, 
Osnovna škola Ivane Brlić Mažuranić Humac:   Lorena Mihaljević, 
Osnovna škola Tina Ujevića Vitina:     Anamarija Boras,   Elena Boras,
Osnovna škola Ivana Mažuranića Posušje:    Petra Galić,
Osnovna škola  Ante Brune Bušića Rakitno:    Sandra Tokić,
Osnovna škola fra Stipana Vrljića Sovići:     Katarina Biško, Josip Bošnjak, Nikola Boban.

Gimnazija fra Dominika Mandića Široki Brijeg:   Domagoj Bošnjak, Franjo Skoko, Anđela Spajić, Nikica Perić, Ana Ćavar , Klaudija Čolak, Ivana Markić.
Srednja škola Antuna Branka Šimića Grude:    Marko Bošnjak, Brigita Šilić, Anamarija Čolak,
Srednja strukovna škola Ruđera Boškovića Ljubuški:   Gabriela Perić, Antea Petrušić , Martina Ivanković,  Veronika Kolak, Ana Prlić,  Josip Skoko, Inga Zovko, Antonio Tomić,

Gimnazija Ljubuški:     Klara Vukojević,  Estera Alilović, Matija Skoko, Glorija Granić,  Marija Bradvica,
Gimnazija fra Grge Martića Posušje:     Ivana Šušnjar,
Glazbena škola Široki Brijeg:     Iva Zelenika, Katarina Mandić, Ines Marija Bilinovac,  Bože Cigić,
Osnovna glazbena škola Posušje:     Maja Galić,  Luca Senjak,
Osnovna glazbena škola  Grude:     Ivana Grizelj.


 

Fotografije sa dodjele možete pregledati i preuzeti na slijedećem linku.
http://www.mozks-zzh.com//images/datoteke/ucenicigenaracije.zip

Adresa:
Stjepana Radića 37b,
88220 Široki Brijeg,
Bosna i Hercegovina

Tel.:
+387(0)39 703 230

Fax:
+387(0)39 703 235

E-mail:
[email protected]

Linkovi

Skupština Županije Zapadnohercegovačke

Vlada Županije Zapadnohercegovačke

Sveučilište u Mostaru

Zavod Za Odgoj I Obrazovanje

Natječaji

Rasprave