Županija Zapadnohercegovačka

Ministarstvo obrazovanja, znanosti, kulture i športa

Održana Svehrvatska smotra „Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje 2013“

17 lis. 2013 | Novosti

Predstavnici osnovnih i srednjih škola Županije Zapadnohercegovačke i ove su godine sudjelovali na „Svehrvatskoj smotri Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje“, održanoj u Labinu 13. listopada 2013. godine gdje su za zadatak imali predstaviti Županiju Zapadnohercegovačku, predstavljajući je  starim uporabnim predmetima, oruđem, plodovima zemlje, hranom i pićem, te prigodnim plakatima na kojima su predstavljene prirodne ljepote naše županije. Ljudi od kojih su prikupljeni izlošci  su nesebično i s istinskom radošću otvarali vrata svojih podruma, garaža i tavana, nudeći predmete koje su nekada davno koristili njihovi djedovi i bake, te su s radošću našim učenicima pričali priče vezane uz te predmete kako bi iste predstavili ne samo vizualno već i smisleno.

 Svi kojima su se učenici obratili bili su velikodušni, pa su naši predstavnici u Istru ponijeli, uz tradicionalne predmete, i delicije našeg kraja: pršut, razne vrste sireva  i druge mliječne prerađevine te vina, rakiju i likere, marmelade, voće, povrće, ljekovito bilje a zahvaljujući kreativnosti majki i baka naših učenika predstavljeni su i drugi proizvodi koji su odabrani među izlošcima izloženima na školskim „Danima kruha“ koji su prethodili ovoj „Svehrvatskoj smotri“. Izložbeni prostor naših predstavnika u Labinu bio je iznimno posjećen te  od predstavljenih delicija nije ostalo ništa! Maturanti Gimnazije fra Grge martića Posušje: Marko Lucović, Hrvoje Markota i Ivana Rajič, s profesoricama Renatom Čale i Jasminkom Petric, zajedno s  ekipom iz širokobriješke Druge osnovne škole koju su predstavili: Ines Lasić, Lucija Kožul i Marija Kožul i njihovim mentorom profesorom Vladimirom Mikulićem, predstavili su Zapadnu Hercegovinu kako i dolikuje – kao oazu u kamenu, raj na zemlji. Uvjereni smo kako su nakon ove smotre mnogi donijeli odluku da će u planove za svoja buduća putovanja uključiti i ovaj kraj.  Pokrovitelj odlaska na ovu smotru bilo je Ministarstvo obrazovanja, znanosti, kulture i športa Županije Zapadnohercegovačke, a Ministrica Helena Lončar je i osobno nazočila Svehrvatskoj smotri „Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje 2013“.

 

Adresa:
Stjepana Radića 37b,
88220 Široki Brijeg,
Bosna i Hercegovina

Tel.:
+387(0)39 703 230

Fax:
+387(0)39 703 235

E-mail:
[email protected]

Linkovi

Skupština Županije Zapadnohercegovačke

Vlada Županije Zapadnohercegovačke

Sveučilište u Mostaru

Zavod Za Odgoj I Obrazovanje

Natječaji

Rasprave