Županija Zapadnohercegovačka

Ministarstvo obrazovanja, znanosti, kulture i športa

ODRŽANA TRADICIONALNA ŽUPANIJSKA NATJECANJA

9 tra. 2013 | Novosti

U mjesecima ožujku i travnju održana su tradicionalna županijska školska natjecanja iz likovne umjetnosti, matematike i hrvatskog jezika.

Tradicionalno  županijsko natjecanje iz likovne umjetnosti za učenike od 5. do 8. razreda osnovnih škola pod nazivom „Kulturna baština moga kraja“ održano je 20. ožujka u Osnovnoj školi Tina Ujevića Vitina u Područnoj školi Klobuk, nakon odgledane izložbe stručno povjerenstvo za odabir proglasilo je pobjednike i to:

 

 


1. mjesto Manda Bešlić Osnovna škola Ivana Mažuranića Posušje,

2. mjesto Lea Glavaš Osnovna škola Antuna Branka i Stanislava Šimića Drinovci,

3. mjesto Ivo Buhač  Osnovna škola Biograci. 


Druga osnovna škola ugostila je, 23. ožujka 2013. godine, Županijsko natjecanje iz matematike za učenike VII. i VIII. razreda osnovnih škola Županije Zapadnohercegovačke koje je organizirano od strane Ministarstva obrazovanja, znanosti, kulture i športa Županije Zapadnohercegovačke i Udruge matematičara „Ruđer Bošković“ Mostar, te su proglašeni osvajači nagrada i to:


U kategoriji matematika VII. razredi:


1. mjesto Marijan Grbavac Osnovna škola „Ivane Brlić Mažuranić“ Humac,

2. mjesto Ivan Martinović Osnovna škola Kočerin,

3. mjesto Petra Mikulić Osnovna škola Kočerin.



U kategoriji matematika VIII. razredi:


1. mjesto Anđela Spajić Prva osnovna škola Široki Brijeg,

2. mjesto Ana Marić Druga osnovna škola Široki Brijeg,

3. mjesto Gabrijela Rajič Prva osnovna škola Široki Brijeg. 


Dani hrvatskog jezika održani su u Srednjoj strukovnoj školi Široki Brijeg 05. travnja 2013. godine.

Sukladno propozicijama učenici i učenice osnovnih i srednjih škola natjecali su se u dvije kategorije i to u recitaciji i pisanom radu.

Na natjecanju su postignuti slijedeći rezultati:


Osnovne škole recitacija:


1. mjesto Lidija Knezović Prva osnovna škola Široki Brijeg  

2. mjesto Klara Vukojević Osnovna škola Ivane Brlić Mažuranić Humac

3. mjesto Ivana Petrović, Osnovna škola Tina Ujevića Vitina

Anita Boras,(Skupina recitatora)

Draga Matić, 

Luka-Stanislav Kordić 

i Klaudija Jurič

 

 Osnovne škole pisani rad:


1. mjestoTomislav Jažo Osnovna škola Franice Dall’era Vir

2. mjesto Antonija Bašić Osnovna škola Ivana Mažuranića Posušje

3. mjesto Antonela Crnjac Prva osnovna škola Široki Brijeg


 

Srednje škole recitacija:


 

1. mjesto Ružica Jukić i Kristina PiškovićGimnazija fra Grge Martića Posušje

2. mjesto Marija TomićSrednja škola Antuna Branka Šimića Grude

3. mjesto Ivana Bešlić i Marija Čutura Srednja strukovna škola Posušje


 

Srednje škole pisani rad:


1. mjesto Anamarija Čolak Srednja škola Antuna Branka Šimića Grude

2. mjesto Lucija Karamatić Srednja strukovna škola Posušje

3. mjesto Rina Petric Gimnazija fra Grge Martića Posušje.


 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Adresa:
Stjepana Radića 37b,
88220 Široki Brijeg,
Bosna i Hercegovina

Tel.:
+387(0)39 703 230

Fax:
+387(0)39 703 235

E-mail:
[email protected]

Linkovi

Skupština Županije Zapadnohercegovačke

Vlada Županije Zapadnohercegovačke

Sveučilište u Mostaru

Zavod Za Odgoj I Obrazovanje

Natječaji

Rasprave